„Czyste Karkonosze”

„Czyste Karkonosze”

Od dawna wiadomo, że powinniśmy dbać o środowisko. Gdyby każdy z nas stosował się do zaleceń jak o to środowisko dbać, czyli np. jak segregować śmieci, baterie oraz inne rzeczy to świat byłby zupełnie inny- piękniejszy. Niestety wielu z nas nie stosuje się do nawet podstawowych zasad czystości i dbałości o naszą planetę Ziemię.

Jak starać się pielęgnować środowisko? Jak to wygląda w Karpaczu? Czy są prowadzone jakieś akcje odnośnie sprzątania „świata”?

Dbanie o środowisko a w szczególności o jego czystość jest nagłaśniana od wielu lat. Wiele programów telewizyjnych, czy artykułów w prasie mówią nam, jak między innymi segregować śmieci, gdzie wyrzucać/oddawać urządzenia RTV i agd, aby dawać przedmiotom tzw. drugie życie, a nie od razu kupować nową rzecz. Ważne jest również, by przekazywać komuś innemu rzeczy, ubrania, których przedmioty już nie używamy, a które mogłyby się przydać innej osobie. Dużo słyszy się także o oszczędzaniu prądu czy wody. A także o ograniczaniu użytkowania plastiku, np. by używać toreb materiałowych podczas zakupów

Jeśli też każda osoba, wyrzucałaby śmieci do miejsca na to przeznaczonego, czyli — śmietnika, to wszystko wyglądałoby o wiele lepiej. Niestety jest to trochę walka z wiatrakami. Dlatego też prowadzone są akcje, które pomagają oczyścić środowisko ze śmieci.

Właśnie taka akcja zostaje przeprowadzona teraz w Karpaczu. Akcja nosi nazwę – „Czyste Karkonosze”. Organizatorami tej pięknej akcji są: Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami, a także Związek Gmin Karkonoskich. Natomiast partnerami wydarzenia są: Gminy Członkowskie Związku Gmin Karkonoskich.

Wydarzenie będzie miało miejsce we wrześniu oraz w październiku. Każdy chętny zobowiązany jest do zapisania się w Urzędzie Miejskim w Karpaczu. Urząd ten zapewnia odbiór zebranych śmieci oraz rękawiczki i worki, które można odebrać właśnie w Urzędzie Miejskim.

Wszystkich chętnych zapraszamy do tej pięknej, jesiennej akcji sprzątania – „Czyste Karkonosze”.