Przystanek Karkonosze: Nowy regionalny park handlowy otrzymuje zielone światło na budowę

Przystanek Karkonosze: Nowy regionalny park handlowy otrzymuje zielone światło na budowę

Decyzja sądu ostatecznie zatwierdziła przyznanie licencji do budowy Przystanku Karkonosze, planowanego obszaru handlowego w rejonie. Ten nowy rozwój ma miejsce przy drodze wojewódzkiej nr 366, strategicznym punkcie, gdzie krzyżują się ścieżki prowadzące do takich miejsc jak Karpacz, Szklarska Poręba, Kowary i Jelenia Góra.

Następna wiosna, to jest rok 2025, zostanie oznaczona jako moment otwarcia tego gigantycznego kompleksu handlowego, który będzie położony w najwyższych partiach Sudetów. Właściciel projektu posiada już legalne pozwolenie na budowę i jest gotowy do rozpoczęcia prac. Realizacją pod kątem komercyjnym zajmuje się firma Mallson Polska.

Przystanek Karkonosze przewidziany jest jako obszerny park handlowy, który dostarczy rynek niesamowitej ilości przestrzeni handlowej do wynajęcia – ponad 17 000 metrów kwadratowych. Ten olbrzymi kompleks będzie gościł około 40 różnorodnych sklepów, supermarket należący do jednej z czołowych sieci spożywczych oraz różne punkty usługowe i gastronomiczne. Dodatkowo, na terenie tego parku handlowego będzie znajdować się stacja obsługi typu drive-through znanej marki oraz specjalnie zaprojektowane miejsce dedykowane dla organizacji cyklicznych wydarzeń artystyczno-kulturalnych i rozrywkowych.

Dla tych, którzy podróżują samochodem, Przystanek Karkonosze zapewni duże miejsce parkingowe.