Odnowa zapomnianego Domu Wypoczynkowego Orlinek w Karpaczu

Odnowa zapomnianego Domu Wypoczynkowego Orlinek w Karpaczu

Zapomniany przez lata Dom Wypoczynkowy Orlinek, usytuowany w malowniczym Karpaczu, przestaje być symbolem zaniedbania. Ten obiekt turystyczny, który nieprzerwanie przez ćwierć wieku, z krótkimi przerwami, pozostawał opuszczony i nieużywany, teraz zaczyna odzyskiwać blask.

W 1998 roku, ten niegdyś tętniący życiem obiekt został zamknięty dla gości. Przez następne 25 lat tylko dwukrotnie podjęto próby odnowy – przeprowadzono częściowe prace budowlane oraz odświeżenie elewacji. Jednak te działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i Orlinek ponownie popadł w zapomnienie.

Obecnie jednak nadzieja na przywrócenie dawnej świetności Orlinka wraca. ESTATE FINANSE SP. Z.O.O., inwestor zainteresowany rozbudową i modernizacją tego obiektu, złożył wniosek o zmianę decyzji dotyczącej pozwolenia na budowę do Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. Kwestia ta jest obecnie w trakcie analizy przez starostwo. Z niecierpliwością wyczekujemy decyzji i mamy nadzieję na pomyślny dla Karpacza i Domu Wypoczynkowego Orlinek finał tej sprawy.